Konferencja Naukowa Psychologia w codzienności

Podziękowania organizatorów

O konferencji


Koło Naukowe Studentów Psychologii Uniwersytetu Opolskiego ma zaszczyt zaprosić na Konferencja Naukową Psychologia w codzienności.

Celem jest przedstawienie dziedziny jaką jest psychologia z różnych stron oraz wskazanie na jej użyteczność w życiu codziennym. Popularność w ostatnich latach przyniosła psychologii reklama, marketing, zarządzanie, są jednak dziedziny w których psychologia jako nauka odnajduje się równie dobrze. Na konferencji przedstawione zostaną obszary takie jak kryminologia, muzyka, sport czy dietetyka w których psychologia stosowana jest z dużym powodzeniem. Jak? Przyjdź na Konferencję a tam otrzymasz informacje z pierwszej ręki!

Nasi goście to eksperci w prezentowanej dziedzinie, dzięki ich doświadczeniu uczestnicy Konferencji zdobędą wiedzę na temat wykorzystania psychologii w codziennym życiu.

Tym co wyróżnia naszą konferencję na tle innych jest obecność zarówno ekspertów z wielu dziedzin ale również studentów którzy swoje nietypowe zainteresowania będą mogli zaprezentować przed szerokim gronem słuchaczy.

Sesja posterowa wzbogaci Konferencję a na zwycięzcę czekać będzie atrakcyjna nagroda!

Szukajcie nas też na Facebook'u


Goście Specjalni


mgr Magdalena Jędrzejczak

Na co dzień pracuje w Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrycznym w Opolu, oraz na Dziennym Oddziale Psychogeriatrycznym w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Z zamiłowania do sztuki tanecznej, „po godzinach”, jako instruktor tańca, prowadzi zajęcia w Studium Tańca i Baletu w Operze Wrocławskiej z przedmiotów takich jak jazz i musical dance. Jako muzykoterapeuta w pracy z pacjentem psychiatrycznym działa m.in. poprzez aktywne techniki wykorzystując ruch, taniec, elementy pantomimy czy też grę na instrumentach muzycznych. Tak więc w swojej pracy łączy wiedzę z dziedziny sztuki muzycznej i z dorobku psychoterapii.

mgr Magdalena Krupa

Organizator i Koordynator Ogólnopolskiego Centrum Zaburzeń Odżywiania, coach i trener. Jako swoją misję traktuje poszukiwanie rozwiązań oraz przełamywanie mitycznych ograniczeń, działa poza schematami. Współpracuje z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania oraz ich bliskimi. Jako coach i trener doświadczenie zdobywała poprzez bezpośrednia pracę z ludźmi a wiedzę i cenne wskazówki technik neuroprogramowania przekazywał jej sam twórca NLP.

mgr Olga Rymkiewicz

Psycholog, psychodietetyk, trener warsztatu psychologicznego. Pomysłodawczyni oraz inicjatorka Poradni Psychodietetycznej. Kreatorka zdrowego stylu życia. Zdeterminowana do zarażania innych wyzwaniami dotyczącymi odżywiania. Wykładowca psychodietetyki na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

dr Katarzyna Skałacka

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu im.Adama Mickiewicza w Poznaniu. Psycholog społeczny i mediator sądowy. Aktualnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego.

prof Andrzej Szmajke

Profesor nauk humanistycznych, związany z Uniwersytetem Opolskim i Uniwersytetem Wrocławskim. Specjalizuje się w psychologii społecznej, psychologii osobowości i autoprezentacji. Jego bogaty dorobek naukowy oraz ogromna wiedza stawia profesora w czołówce najlepszych polskich psychologów. Szczególnie bliskim tematem jest dla profesora atrakcyjność interpersonalna oraz autoprezentacja. Interesuje się również psychologią polityczną oraz psychologią sportu. Wiedzę na temat tej ostatniej przekaże na Konferencji. Charyzmatyczny mówca i autor ponad 60 publikacji naukowych. Kto jeszcze nie słyszał o prof Andrzeju Szmajke z pewnością po Konferencji zainteresuje się jego dorobkiem naukowym i osiągnięciami w dziedzinie psychologii.

dr Radosław Walczak

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego, Wrocławskiego, Politechniki Opolskiej oraz Uniwersytetu Gent w Belgii. Psycholog społeczny oraz entuzjasta i praktyk marketingu. Członek m.in. Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej i International Association of Applied Psychology; adiunkt na wydziale Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Żonaty, ma 5-letniego syna. Lubi góry i fantastykę.

dr Przemysław Zdybek

Absolwent Uniwersytetu Opolskiego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Doświadczony psychologi i nauczyciel akademicki. Ekspert w dziedzinie psychoterapii PARPA. Aktualnie pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Naukowo zajmuje się problematyką uzależnień, psychologią temporalną i psychologią społeczną. Na Konferencji poruszy tematykę uzależnień.


Sponsorzy i współorganizatorzy


"Quchnia" Opole,
ul.Oleska 14

Adrianbialek.pl Opole

Koło Naukowe Studentów Psychologii

Koło Naukowe Psychologii Sądowej, Kryminalnej i Penitencjarnej "Aenigma"

Studenckie Koło Psychoterapeutyczne

Studenckie Centrum Kultury
w Opolu

Instytut Psychologii
Uniwersytetu Opolskiego


Konkurs


Ogłaszamy konkurs na najlepszy poster związany z tematyką Konferencji.

Podstawowe elementy na plakacie

 • Tytuł pracy; autor (autorzy); afiliacje; kontakt do siebie
 • Abstrakt
 • Krótkie wprowadzenie w problematykę przez nas poruszaną
 • Jeżeli jest to plakat empiryczny to informacje o metodzie, badanych, procedurze i rezultatach.
 • Konkluzje (najlepiej w lewym górnym rogu wprowadzenie a w prawym dolnym konkluzje).
 • Cytowana literatura wg APA (ok. 10 najważniejszych pozycji).
 • Wyróżnienie osób, które pomogły (np. udzielały konsultacji) w pracy, na organizacje, które pomogły nam w badaniach, sponsorów badań itp.

Strona wizualna plakatu

 • Rozmiar posteru: B1 (707×1000 -wymiary arkusza [mm]), orientacja tylko pionowa!
 • Dla tytułu sugeruje się czcionkę o wielkości od 90 do 140 pkt., dla nagłówków od 36 do 84, dla tekstu od 18 do 26.
 • Proszę przygotować kilkuminutową (2min) prezentację swojego plakatu.

Na zwycięzcę czeka atrakcyjna nagroda!


Rejestracja


Zgłoszenia udziału w konferencji prosimy dokonać za pomocą formularza rejestracyjnego poniżej.
Wydarzenie ma miejsce 11.05.2015 w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Opolskiego.
Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Formularz uczestnictwa jest niezbędny do celów organizacyjnych.
Czynne uczestnictwo jakim jest krótkie wystąpienie (w tym przedstawienie badań własnych) wymaga przygotowania i dodania abstraktu. Zgłoszenia czynnego uczestnictwa wraz z abstraktem powinny zostać wysłane nie później niż do dnia 23.04.2015. Informacja dotycząca abstraktów zostanie wysłana do wszystkich chętnych w formie e-maila zwrotnego nie później niż 26.04.2015.

Link do formularza rejestracyjnego


Galeria fotografii

Foto: Paweł Kwasik

Ważne terminy

 • do 23 kwietnia czas na złożenie chęci uczestnictwa jako czynny uczestnik (wystąpienie/ poster) oraz wysłanie abstraktu
 • do 26 kwietnia czas na informacje zwrotną dla czynnych uczestników
 • 11 maja Naukowa Konferencja Psychologia w codzienności

Plan konferencji

8.15 - 8.55Rejestracja uczestników
9.00Uroczyste otwarcie konferencji
9.10 - 9.40prof.Andrzej Szmajke - Psychologia w sporcie. Sport w psychologii
9.45 - 10.15mgr Olga Rymkiewicz - Psychodietetyka - odpowiedź na zdrowe życie XXI wieku
10.20 - 10.50dr Przemysław Zdybek - Czy pacjenci przerywający terapię uzależnień różnią się pod względem wybranych zmiennych psychologicznych od tych którzy kontynuują leczenie?
10.50 - 11.15Przerwa kawowa
11.20 - 11.50dr Leszek Bednarski - Kryminalistyka: Kryminalistyczne aspekty identyfikacji zwłok na miejscu ich znalezienia
11.55 - 12.25mgr Magdalena Krupa - Gdybym była lwem… - o poszukiwaniu SIEBIE przez osoby cierpiące na zaburzenia odżywiania
12.30 - 13.00dr Katarzyna Skałacka - Psychologiczne i emocjonalne aspekty rozwodu w świetle mediacji
13.05 - 13.35mgr Magdalena Jędrzejczak - Kontakt z pacjentem i relacja terapeutyczna w terapii. Refleksje na bazie własnego doświadczenia w pracy z pacjentem psychiatrycznym
13.40 - 14.10dr Radosław Walczak - Codzienne elementy wizerunku polityka - Subtelne sposoby zarządzania wrażeniem w marketingu politycznym
14.15 - 15.30Przerwa obiadowa
15.40Sesja studencka
15.40 - 16.05Paweł Kwasik, Estera Sudoł, Regina Rusek, Uniwersytet Opolski - Związek samooceny z działalnością na rzecz pomocy innym ludziom i zwierzętom
16.10 - 16.40Katarzyna Włodarska, Emilia Zyskowska, Martyna Terebus, Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Wpływ świadomości własnej śmiertelności na gotowość do podejmowania aktywności seksualnej wśród młodych dorosłych
16.45 - 17.10Beata Bober, Uniwersytet Wrocławski - Techniki zwiększające siłę woli podczas odchudzania
17.15 - 17.40Paulina Ogorzały, Uniwersytet Opolski - Właściwa dieta dzieci i młodzieży jako sposób zmniejszania objawów zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD)
17.45 - 18.15Patryk Kołodyński, Paulina Drab, Gabriela Bidzińska, Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu - Psychologia jako nieodłączny element mediacji
18.20 - 18.30Przerwa kawowa
18.30 - 18.45Sesja posterowa
 • Dojrzałość religijna w świetle zmiennych osobowościowych - Martyna Terebus, Emilia Zyskowska, Katarzyna Włodarska
 • Ocena kompetencji liderów organizacji studenckich - Aleksandra Różańska, Miłosz Tomala
 • Efekt placebo w fizjoterapii - Tomek Matusz, Piotr Tkocz, Gabriela Bidzińska, Anna Kumala
 • Łatwość poznawcza w kontekście sporu co do skuteczności wymiaru kary i jej nieuchronności - Maciej Ługowski
19.00 - 19.30Ogłoszenie wyników konkursu, podziękowania, oficjalne zakończenie

Jak dojechać


Miejsce konferencji

Studenckie Centrum Kultury
Uniwersytetu Opolskiego
ul. Katowicka 95
45-061 OPOLE


Instytut Psychologii

Plac Staszica 1,
45-052 Opole,
tel. 77 4527370

Kontakt

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres
k.studentow.psychologii@gmail.com

Koordynator Konferencji Dominika Mazur
mazur.dominikaa@gmail.com

Instytut Psychologii, Opole 2015 www.psychologia.uni.opole.pl

Top